Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.09.2013, sygn. ITPP3/443-317/13/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-317/13/MD

Uznanie określonych dostaw towarów odpowiednio za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz eksport towarów uprawniające do zastosowania stawki 0%.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 26 czerwca 2013 r. (data wpływu 4 lipca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania określonych dostaw towarów odpowiednio za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz eksport towarów uprawniające do zastosowania stawki 0% - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 lipca 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania określonych dostaw towarów odpowiednio za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz eksport towarów uprawniające do zastosowania stawki 0%.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jest producentem mebli i jest zarejestrowana jako podatnik VAT UE. Jednym z kontrahentów nabywających wyroby od Spółki jest firma niemiecka. Firma niemiecka nabywająca meble nie jest zarejestrowana na potrzeby VAT w Polsce, posiada NIP UE. Obecnie wyroby zamówione i wyprodukowane dla firmy niemieckiej są transportowane bezpośrednio ze Spółki, jako wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów.

W celu zmniejszenia kosztów, usprawnienia i zapewnienia ciągłości dostaw, firma z Niemiec zamierza podpisać z inną polską firmą umowę na kompleksową obsługę logistyczną (m. in. załadunek, rozładunek, sprawdzanie ilości, przepakowywanie, prowadzenie ewidencji magazynowej, transport, itp.). Firma niemiecka będzie ponosić koszty transportu od magazynu producenta, jak i wszystkie inne koszty związane z obsługą logistyczną. W związku z powyższym w przyszłości wyroby zamówione i wyprodukowane dla firmy niemieckiej, byłyby najpierw przewożone do polskiej firmy (z którą firma z Niemiec będzie miała podpisaną umowę na kompleksową usługę logistyczną), a dopiero z tej firmy będą transportowane do krajów UE.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00