Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.09.2013, sygn. ITPB3/423-290/13/PST, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-290/13/PST

Czy koszty remontu drogi będą kosztem uzyskania przychodu dla podatnika?
Czy będą one podlegać amortyzacji, czy też mogą być jednorazowo odpisane jako koszt?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 18 czerwca 2013 r. (data wpływu 20 czerwca 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia w koszty podatkowe wydatków związanych z partycypowaniem w kosztach remontu drogi publicznej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 czerwca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia w koszty podatkowe wydatków związanych z partycypowaniem w kosztach remontu drogi publicznej.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest właścicielem nieruchomości położonej przy ul. S. w S. Do nieruchomości prowadzi droga położona na gruncie Gminy S. Droga jest w bardzo złym stanie technicznym. Płyty, którymi jest wyłożona są popękane i wypiętrzają się ponad poziom gruntu, co jest szczególnie uciążliwe w okresie zimowym. Zły stan techniczny drogi zniechęca także potencjalnych klientów podatnika, co wprost przekłada się na wysokość jego obrotów. Ponadto sporo klientów firmy to podmioty zagraniczne, a zły stan drogi negatywnie wpływa na wizerunek podatnika, a także gminy S. Ponieważ Gmina nie ma środków na remont drogi, właściciele nieruchomości położonych przy ul. S. (w tym podatnik) zdecydowali się na partycypowanie w kosztach remontu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00