Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.08.2013, sygn. ITPP1/443-523/13/TS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-523/13/TS

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania kwot otrzymanych z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy najmu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 29 maja 2013 r. (data wpływu 7 czerwca 2013 r.), uzupełnionym w dniu 19 sierpnia 2013 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania kwot otrzymanych z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy najmu jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 czerwca 2013 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 19 sierpnia 2013 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania kwot otrzymanych z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy najmu.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka jako wynajmujący zawiera z kontrahentami jako najemcami umowy najmu lokali użytkowych na czas określony (przykładowo na okres trzech lub pięciu lat). Umowy zawierają zapis, że poszczególna umowa może być rozwiązana za porozumieniem stron lub bez zachowania terminu wypowiedzenia. Umowa najmu przewiduje, że wynajmujący może wypowiedzieć umowę bez zachowania terminu wypowiedzenia w przypadku, gdy:

  1. zostanie złożony przez najemcę wniosek o ogłoszenie upadłości, wszczęcie postępowania likwidacyjnego albo jakikolwiek inny wniosek najemcy zmierzający do zakończenia działalności najemcy;
  2. najemca podnajmie lokal, lub odda go do korzystania innym osobom na podstawie jakiegokolwiek innego tytułu;
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00