Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.07.2013, sygn. ITPP2/443-392a/13/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-392a/13/RS
Stawki podatku obowiązującej dla dostawy stacji paliw wraz z całym wyposażeniem.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 15 kwietnia 2013 r. (data wpływu 24 kwietnia 2013 r.), uzupełnionym w dniu 15 lipca 2013 r. (data wpływu) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej dla dostawy stacji paliw wraz z całym wyposażeniem jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 kwietnia 2013 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 15 lipca 2013 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej dla dostawy stacji paliw wraz z całym wyposażeniem.
W złożonym wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawione następujący stan faktyczny.
Spółka prowadzi działalność gospodarczą od sierpnia 2003 r. w zakresie sprzedaży detalicznej paliw płynnych i innych towarów oraz jest zarejestrowana jako czynny podatnik podatku od towarów i usług. Na podstawie aktu notarialnego, w sierpniu 2004 r., w formie aportu wniesiono do Spółki jako osobne składniki: nieruchomości: grunt o pow. 4.045m&², na którym znajduje się zorganizowana stacja paliw, tj. budynek stacji paliw, wiata nad dystrybutorami oraz ruchomości, tj. dystrybutory paliw oraz zbiorniki podziemne paliw. Wniesienie aportem nie było dokumentowane fakturą VAT (aport - od osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej). W 2005 r. zakupiono nowe dystrybutory paliw oraz stację LPG (dystrybutor LPG i zbiornik), od których podatnik odliczył podatek naliczony. W stosunku do budynku stacji paliw oraz wiaty poniesiono nakłady modernizacyjne w okresie sierpień-wrzesień 2010 r. Od całej inwestycji odliczono podatek naliczony. Poczynione nakłady modernizacyjne stanowiły ulepszenie środków trwałych w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym. Wydatki na ulepszenie Spółka zaliczyła do kosztów podatkowych poprzez odpisy amortyzacyjne. Poniesione nakłady modernizacyjne dotyczyły: budynku stacji paliw (bez gruntu) około 36%, wiaty (bez gruntu) - około 36%. Zakupiony został również sprzęt i urządzenia techniczne niezbędne do prowadzenia działalności, od których również odliczono podatek. Do chwili obecnej prowadzona jest działalność. Zarząd, z uwagi na trudną sytuację ekonomiczną, podjął decyzję o sprzedaży majątku Spółki, w skład którego wchodzą: grunt, budynek, wiata, zbiorniki podziemne paliw, dystrybutory paliw, stacja LPG oraz wyposażenie i urządzenia techniczne. W budynku stacji paliw mieści się bar, którego powierzchnia stanowi 40% tego budynku. Tylko bar był wynajmowany od samego początku prowadzenia przez Spółkę działalności. Pozostałe składniki majątku służyły podstawowej działalności w zakresie detalicznej sprzedaży paliw.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right