Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.05.2013, sygn. ITPB1/415-259/13/WM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-259/13/WM

W sytuacji gdy 4/6 nieruchomości jest własnością Wnioskodawcy (pozostałe udziały należą do dzieci Wnioskodawcy), a przychody z tytułu najmu powyższych nieruchomości w 100% zalicza się do działalności, to czy amortyzację środków trwałych w całości można zakwalifikować do kosztów uzyskania przychodów?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 19 lutego 2013 r. (data wpływu 25 lutego 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie amortyzacji środków trwałych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 lutego 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie amortyzacji środków trwałych.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Żona Wnioskodawcy prowadziła do dnia śmierci tj. 13 października 2012 r. działalność gospodarczą jako osoba fizyczna na podstawie wpisu do ewidencji gospodarczej. Oprócz sprzedaży detalicznej uzyskiwała również przychody z najmu trzech nieruchomości będących środkami trwałymi. Wszystkie nieruchomości zostały nabyte w trakcie trwania małżeństwa jako ustawowa współwłasność małżeńska. Wnioskodawca nie prowadził własnej działalności, a powyższe środki trwałe w całości podlegały amortyzacji w firmie żony.

Po śmierci żony sąd rejonowy w dniu 6 listopada 2012 r. wydał postanowienie stwierdzające nabycie spadku na podstawie ustawy w częściach po 1/3 (jednej trzeciej) przez Wnioskodawcę oraz dwójkę małoletnich dzieci. Środki trwałe w tym przedmiotowe nieruchomości stały się własnością w 4/6 Wnioskodawcy i po 1/6 małoletnich dzieci.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00