Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.06.2013, sygn. ITPP1/443-259/13/JJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-259/13/JJ

Możliwość rejestracji jako podatnik VAT czynny.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 11 marca 2013 r. (data wpływu 15 marca 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości rejestracji jako podatnik VAT czynny jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 marca 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości rejestracji jako podatnik VAT czynny.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wspólnie z mężem jest Pani właścicielem gospodarstwa rolnego, w ramach małżeńskiej wspólnoty majątkowej. W zakresie prowadzonego gospodarstwa rolnego Pani i mąż są rolnikami ryczałtowymi. Zarówno Pani oraz mąż prowadzą (każdy osobno) działy specjalne produkcji rolnej. Pani prowadzi produkcję kurcząt rzeźnych, natomiast mąż zajmuje się hodowlą kurcząt rzeźnych oraz produkcją kurzych jaj. Pani oraz mąż ma podpisane indywidualne, wieloletnie umowy z kontrahentami na dostawę pasz, jak i na odbiór wyrobów gotowych oraz wiążą ich indywidualne umowy kredytowe z bankami oraz Agencją Rynku Rolnego. Ponadto każdy we własnym imieniu, fakturuje własną sprzedaż. W ciągu roku podatkowego, Pani i mąż dokonuje wpłaty zaliczek na podatek dochodowy w wysokości ustalonej decyzją urzędu skarbowego, wystawioną osobno na każdego z małżonków. Na koniec roku każdy z małżonków składa oddzielne zeznanie podatkowe w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, w którym wykazuje dochody uzyskane z działów specjalnych produkcji rolnej. Ponadto Pani mąż, prowadzi działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży detalicznej w niewyspecjalizowanych sklepach, opodatkowaną zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych, w tym zakresie, nie korzystającym ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00