Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 07.03.2013, sygn. ITPB1/415-1337/12/PSZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-1337/12/PSZ
Jaka będzie wartość początkowa przedsiębiorstwa wnoszonego aportem do spółki jawnej?
Czy spółka jawna zobowiązana jest kontynuować odpisy amortyzacyjne po osobie, która wniosła przedsiębiorstwo aportem?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 21 grudnia 2012 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej nabytych w drodze aportu środków trwałych - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 grudnia 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej nabytych w drodze aportu środków trwałych.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka jawna została zawiązana przez dwie osoby. Wniesiono o zarejestrowanie spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jeden ze wspólników spółki prowadzi oprócz tego, jako osoba fizyczna indywidualną działalność gospodarczą, którą zamierza zlikwidować i wnieść aportem prowadzone przez siebie przedsiębiorstwo do ww. spółki jawnej. Problemem z punktu widzenia prawa podatkowego jest wyznaczenie wartości początkowej przedsiębiorstwa, będącego przedmiotem aportu celem dokonania amortyzacji środków trwałych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right