Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 25.04.2013, sygn. ITPP3/443-123/13/BJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-123/13/BJ

Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 15 marca 2013 r. (data wpływu 21 marca 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 marca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina od 2010 r. realizuje projekt pod nazwą R.. W czerwcu przewiduje się zakończenie prac budowlanych, a tym samym zakończenie realizacji całego projektu. Realizacja projektu jest dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Poszczególnymi elementami prac związanymi z realizacją projektu są: sporządzenie dokumentacji projektowej, sporządzenie studiom wykonalności projektu, przeprowadzenie prac budowlanych w zakresie rewitalizacji zabytkowej wieży ciśnień i nadania jej nowej funkcji restauracyjno-wystawowej z pomieszczeniami przeznaczonymi na restaurację oraz pomieszczeniami przeznaczonymi na muzeum przyrodnicze. W zakresie prac budowlanych, obok związanych z modernizacją zabytkowej wieży ciśnień, są prowadzone prace budowlane związane z budową nowych obiektów z pomieszczeniami, stanowiącymi zaplecze kuchenne restauracji, pomieszczeniami sanitariatów, dodatkową salą restauracyjną oraz tarasem. W pierwotnym założeniu Gmina miała przekazać cały obiekt w zarządzane Muzeum, które wydzierżawiłoby część restauracyjną oraz urządziłoby muzeum przyrodnicze w części wystawowej. W związku z trudnościami z zachowaniem pierwotnie zakładanego przeznaczenia rewitalizowanego obiektu, Gmina ma zamiar wydzierżawić cały obiekt podmiotowi prywatnemu, w celu prowadzenia w nim działalności gospodarczej. Jednocześnie w umowie dzierżawy Gmina ma zamiar zobowiązać dzierżawcę do zapewnienia prowadzenia w obiekcie restauracji oraz wystawy przyrodniczej prowadzonej pod nadzorem i we współpracy z wyznaczonym pracownikiem urzędu miejskiego. Gmina zakłada, iż w pierwszych 5 latach dzierżawy całego obiektu poniesie z tego tytułu stratę, przychód uzyskiwany z czynszu dzierżawnego nie będzie przewyższał kosztów zatrudnienia pracownika sprawującego nadzór i współpracującego przy utrzymaniu wystawy przyrodniczej. W związku z dzierżawą całego obiektu Gmina będzie wystawiała przyszłemu dzierżawcy faktury VAT, które będą ujmowane w rejestrze sprzedaży. Gmina dotychczas nie odliczała podatku od towarów i usług w związku z realizowaną inwestycją.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00