Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.04.2013, sygn. ITPP3/443-31/13/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-31/13/JK

Tzw. saldowanie posiadanych przez Spółkę zabezpieczeń w związku z prowadzoną działalnością powinno odbywać się w taki sposób, aby zobowiązanie w podatku akcyzowym ciążące na przedmiotowych wyrobach zawsze było zabezpieczone za pomocą jednego lub drugiego zabezpieczenia akcyzowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 15 stycznia 2013 r. (wpływ 21 stycznia 2013 r.), uzupełniony w dniu 1 lutego 2013 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie stosowania zabezpieczenia akcyzowego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 stycznia 2013 r. został złożony wniosek, uzupełniony dnia 1 lutego 2013 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczący podatku akcyzowego w zakresie stosowania zabezpieczenia akcyzowego.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka działa na podstawie zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego oraz zezwolenia na wysyłanie wyrobów akcyzowych jako zarejestrowany wysyłający. Od 2004 r. dokonuje przemieszczeń krajowych, dostaw wewnątrzwspólnotowych oraz eksportu węglowodorów gazowych klasyfikowanych do kodu CN 2711. Przemieszczeń wyrobów akcyzowych dokonuje transportem kolejowym i samochodowym. Wskazuje, że od 2012 r. nie posiada zwolnienia z obowiązku złożenia zabezpieczenia akcyzowego oraz dokonała dopłaty brakującej kwoty, aby pokryć akcyzę za wszystkie wyroby akcyzowe znajdujące się w składzie podatkowym przypadającą na dzień, w którym ewidencja wskazywała na największy stan magazynowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00