Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.03.2013, sygn. ITPB3/423-2/13/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-2/13/PS

Czy w związku z zakończeniem trzech pierwszych z siedmiu etapów inwestycji, Spółka może zwiększyć wartość środka trwałego o poniesione nakłady i rozliczać je w czasie poprzez odpisy amortyzacyjne, poczynając od miesiąca następnego po miesiącu zakończenia poszczególnych etapów inwestycji, czy musi czekać do momentu pełnego zakończenia wszystkich etapów inwestycji?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 28 grudnia 2012 r. (data wpływu 3 stycznia 2013 r.) uzupełnionym na formularzu ORD IN z dnia 15 lutego 2013 r. (data wpływu 19 lutego 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków inwestycyjnych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 stycznia 2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków inwestycyjnych.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka jest Podmiotem Leczniczym w którym świadczenia zdrowotne wykonywane są przez Sanatorium Uzdrowiskowe, które jest Przedsiębiorstwem Podmiotu Leczniczego. Kontrola przeprowadzona na zlecenie Powiatowego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej obiektu Sanatorium Uzdrowiskowego wykazała nieprawidłowości w zakresie spełniania wymogów bezpieczeństwa dla tego typu obiektów. Konsekwencją tego faktu były wydane decyzje nakazujące doprowadzenie obiektu do stanu, który spełnia wymagania bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W związku z tym Spółka rozpoczęła inwestycję mającą na celu dostosowanie obiektu Sanatorium Uzdrowiskowego do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Dlatego opracowano projekt budowlany, dla którego uzyskano pozwolenie na budowę. Ponieważ zastosowano w projekcie wiele rozwiązań zamiennych i zastępczych /obiekt z 1973 roku/ mających na celu poprawę bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz dużego i kosztownego zakresu prac, Sanatorium zwróciło się z prośbą do Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej między innymi o rozłożenie wykonania decyzji w czasie - na co komendant wydał kolejne decyzje powodując, że ich termin wykonania został rozłożony na etapy. Plany inwestycyjne zostały przez Spółkę podzielone na siedem etapów i rozłożone w czasie - zgodnie z decyzjami Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej. Zakończenie ostatniego etapu przewidziano na 31 grudnia 2020 roku. W dniu 13 grudnia 2012 roku zakończono roboty budowlane zawarte w etapach pierwszym, drugim oraz w większości trzecim /termin realizacji trzeciego etapu zgodnie z decyzją Powiatowego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej został wyznaczony na 31 grudnia 2014 roku/. Potwierdza to protokół odbioru robót. Obiekt jest zdatny do użytku, Sanatorium świadczy usługi w pełnym zakresie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00