Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.03.2013, sygn. ITPP2/443-1539/12/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1539/12/EK

Zwolnienie od podatku sprzedaży mieszkań oraz sposobu dokumentowania oraz ujmowania tej sprzedaży w deklaracji VAT-7.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012, poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 19 grudnia 2012 r. (data wpływu 21 grudnia 2012 r.), uzupełnionym w dniu 28 lutego 2013 r. (data wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • zwolnienia od podatku sprzedaży mieszkań jest prawidłowe,
  • sposobu dokumentowania oraz ujmowania tej sprzedaży w deklaracji VAT-7 - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 grudnia 2012 r. wpłynął wniosek, uzupełniony w dniu 28 lutego 2013 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku sprzedaży mieszkań oraz sposobu dokumentowania oraz ujmowania tej sprzedaży w deklaracji VAT-7.

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu, zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Jest Pan osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą na własny rachunek. Rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej to pozostała sprzedaż hurtowa. Jest Pan vatowcem. Ze względu na wysokość obrotów prowadzi Pan księgi rachunkowe na własny rachunek. Poszerzył Pan działalność o handel (kupno i sprzedaż nieruchomości). Będzie nabywał lokale mieszkalne (mieszkania) od osób fizycznych na podstawie aktu notarialnego. Poniesie niewielkie nakłady na ich remont i następnie będzie je odsprzedawał, również osobom fizycznym. Nakłady na remont nie będą przekraczały 30% wartości początkowej tych mieszkań. Udział procentowy ulepszeń tych lokali w odniesieniu do wartości początkowej będzie wynosił od 5-25%. Przewiduje Pan zakup i sprzedaż kilku nieruchomości w roku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00