Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.03.2013, sygn. ITPP2/443-22/13/EB, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-22/13/EB

Przysługiwać będzie prawo do odliczenia podatku naliczonego w pełnym zakresie, gdy nabywane towary i usługi będą służyły zarówno sprzedaży opodatkowanej, jak i czynnościom niepodlegającym opodatkowaniu, a Ośrodek nie będzie miał obiektywnej możliwości wyodrębnienia kwot podatku naliczonego związanego wyłącznie z określonymi kategoriami czynności.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 stycznia 2013 r. (data wpływu 10 stycznia 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją imprez kulturalno-rozrywkowych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 stycznia 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją imprez kulturalno-rozrywkowych.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Ośrodek jest, i w przyszłości będzie, organizatorem imprez kulturalno-rozrywkowych dla społeczności lokalnej. Będzie ponosić wydatki na organizację imprez, przykładowo koszty organizacji imprezy przez firmę zewnętrzną, sprowadzenie sceny, oświetlenia i nagłośnienia scenicznego, zabezpieczenie ochrony, druk plakatów i ulotek promujących imprezę, sprowadzenie zespołu muzycznego, koszty buttonów i banerów promujących imprezy. Za zakupione towary i usługi będzie otrzymywał faktury VAT, w których sprzedawcy i usługodawcy będą ujmować naliczony podatek od towarów i usług. Imprezy kulturalno-rozrywkowe, które organizuje Ośrodek będą ogólnodostępne, nie będą sprzedawane bilety wstępu. Podczas imprez reklamowani będą sponsorzy, za usługę sponsoringu Ośrodek będzie wystawiał faktury VAT, w których usługa sponsoringu zostanie opodatkowana według właściwej stawki. Pobierana będzie także opłata za usługę najmu powierzchni pod stoiska, które będą wystawiane podczas imprezy. Opłata za stoiska zostanie opodatkowana według stawki 23%. Z powyższego wynika, że Ośrodek zakupi towary i usługi związane ze sprzedażą opodatkowaną: najem powierzchni na reklamę, najem powierzchni dla stoisk, jak również związane z czynnościami niepodlegającmi opodatkowaniu: impreza, koncert, na które wstęp będzie bezpłatny.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00