Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.02.2013, sygn. ITPP3/443-234/12/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-234/12/JK

Wymagania co do podpisu odbiorcy wyrobów węglowych złożonego na dokumencie dostawy - stosowanego dla celów zachowania warunków zwolnienia - spełnia własnoręczny podpis, który stwarza pewność, że podpisujący chciał podpisać się nazwiskiem w formie, jakiej stale używa i jednoznacznie na podstawie tego własnoręcznego podpisu można zidentyfikować osobę podpisującą.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 16 listopada 2012 r. (data wpływu 19 listopada 2012 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie stosowania dokumentu dostawy - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 listopada 2012 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczący podatku akcyzowego w zakresie stosowania dokumentu dostawy.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka od dnia 2 stycznia 2012 r. jest zarejestrowana jako podmiot pośredniczący. Wskazuje, że podczas przemieszczania wyrobów węglowych do podmiotu zużywającego węgiel lub innego podmiotu pośredniczącego wystawia dokument dostawy oraz oświadczenie dla podmiotu zużywającego węgiel, o którym mowa w art. 31a ust. 2 ustawy. W momencie odbioru/wydania towaru - zarówno, gdy klient sam odbiera węgiel, jak również gdy Spółka go dostarcza - klient podpisuje dokument dostawy w punkcie 14 oraz oświadczenie. Kupujący udzielają także stosownych pełnomocnictw - na czas nieokreślony lub do dokonania poszczególnych odbiorów. Wnioskodawca wskazuje przy tym, że nie zawsze udaje się uzyskać od nabywcy czytelny podpis w dokumencie dostawy oraz oświadczeniu. Klienci uważają, iż parafka (podpis nieczytelny) jest wystarczający. Spółka wskazuje ponadto, iż na dokumencie dostawy w przypadku sprzedaży wyrobów węglowych osobie fizycznej wpisany jest również, oprócz obowiązkowych danych, PESEL danego klienta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00