Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.11.2012, sygn. IPPB2/415-805/12-2/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-805/12-2/JG
Nie można mówić o powstaniu przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w sytuacji, gdy pracownik nie wziął udziału w imprezie integracyjnej. Jednostkowy koszt imprezy przypadający na nieobecnego pracownika nie powinien być doliczany ani do jego przychodów ani do przychodów pracowników, którzy faktycznie uczestniczyli w imprezie.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 06.09.2012 r. (data wpływu 10.09.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych powstałych po stronie pracownika z tytułu udziału w imprezie integracyjnej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10.09.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych powstałych po stronie pracownika z tytułu udziału w imprezie integracyjnej jest prawidłowe.
W przedmiotowym wniosku zostały przedstawiony następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:
Sp. z o.o. (zwana dalej Spółką) organizuje różnego rodzaju imprezy dla swoich pracowników. Imprezy finansowane są bądź ze środków obrotowych Spółki bądź z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych Spółki (zwanego dalej Funduszem). Pracownicy uczestniczą w imprezach nieodpłatnie.
Imprezy mają różnoraką postać. Przykładowo ze środków obrotowych organizowane są imprezy dla wszystkich pracowników Spółki lub pracowników danego sklepu, czy działu, które odbywają się w restauracji (mają charakter np. kolacji wigilijnej), czy też festyny, pikniki, itp., które odbywają się poza siedzibą Spółki w wybranym przez Spółkę miejscu. W wypadku imprez o wyjątkowym charakterze (np. impreza integracyjna w związku z 10-letnim stażem pracy pracowników, itp.) impreza może być zorganizowana w teatrze lub innym miejscu przeznaczonym do organizowania większych spotkań.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right