Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.11.2012, sygn. IPPB2/415-829/12-2/MS1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-829/12-2/MS1
Należy stwierdzić, iż przy wnoszeniu przez Wnioskodawcę aportu w zamian za obejmowane udziały w spółce kapitałowej z siedzibą w Polsce, Wnioskodawca dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych powinien wykazać przychód w wysokości wartości nominalnej uzyskanych udziałów spółki, objętych za wniesiony aport. Przychodem nie będzie nadwyżka wartości wnoszonych Praw majątkowych nad wartością nominalną obejmowanych udziałów spółki (agio).
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 29.08.2012 r. (data wpływu 10.09.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z opodatkowaniem osiągniętego przychodu z tytułu objęcia udziałów w polskiej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w zamian za wniesienie wkładu niepieniężnego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10.09.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z opodatkowaniem osiągniętego przychodu z tytułu objęcia udziałów w polskiej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w zamian za wniesienie wkładu niepieniężnego.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca, będący polskim rezydentem podatkowym, posiada akcje w spółce komandytowo-akcyjnej z siedzibą w Polsce oraz udziały w spółkach kapitałowych prawa polskiego, które nie uprawniają do bezwzględnej większości prawa głosu w tych spółkach (zwane dalej Prawami majątkowymi).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right