Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.10.2012, sygn. IPPB3/423-571/12-2/EŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-571/12-2/EŻ

Czy prawidłowe jest zaliczanie poniesionego kosztu podatku od wartości dodanej do kosztów podatkowych a otrzymanego zwrotu do przychodów podatkowych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 01.08.2012r. (data wpływu 06.08.2012r.) w sprawie o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów oraz przychodów podatkowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 06.08.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów oraz kosztów podatkowych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony zaistniały stan faktyczny.

Spółka jest zarejestrowanym podatnikiem VAT UE. Jako firma transportowa świadczy usługi na terenie UE. W związku z powyższym nabywa towary i usługi poza granicami kraju, których nabycie było i jest dokumentowane fakturami z naliczonym podatkiem od wartości dodanej wg stawki właściwej dla kraju będącego miejscem nabycia. Płatności za te faktury w wartości brutto uiszczane były na konta dostawców towarów i usług. W okresach właściwych dla krajów, w których dokonywane były nabycia, składane również były wnioski o zwrot podatku od wartości dodanej do właściwych urzędów skarbowych w UE. Otrzymane faktury księgowane były w wartości netto w koszty, a sumę wartości podatku od wartości dodanej ewidencjonowana na kontach rozrachunkowych i statystycznie wykazywana w kosztach podatkowych, natomiast w terminie otrzymania zwrotu podatek od wartości dodanej wykazywany statystycznie w przychodach podatkowych. Taki sposób ujmowania podatku od wartości dodanej Spółka zastosowała przy sporządzeniu zeznania rocznego w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2009.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00