Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.09.2012, sygn. IPPP3/443-636/12-2/KB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-636/12-2/KB

Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodu osobowego, paliwa do jego napędu oraz innych towarów i usług związanych z jego użytkowaniem

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U z 2012 r. poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 18.06.2012 r. (data wpływu 22.06.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodu osobowego, paliwa do jego napędu oraz innych towarów i usług związanych z jego użytkowaniem jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22.06.2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodu osobowego, paliwa do jego napędu oraz innych towarów i usług związanych z jego użytkowaniem .

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:

M Sp. z o.o. (zwana dalej Wnioskodawcą) jest podatnikiem podatku od towarów i usług, a przedmiotem jej działalności (zgodnie z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego) jest m.in. wynajem i dzierżawa samochodów osobowych oraz furgonetek (tj. działalność klasyfikowana kodem PKD 77.11.Z). Wnioskodawca w maju 2012 r. nabył samochód osobowy. Samochód ten został nabyty w celu przekazania go do używania na podstawie umowy najmu innemu podmiotowi.

W dniu 18 maja 2012 r. została zawarta pomiędzy Wnioskodawcą a T S.A. (zwaną dalej Najemcą) umowa najmu wymienionego powyżej samochodu osobowego (zwana dalej Umową). Umowa została zawarta na czas określony od 18 maja 2012 r. do 31 marca 2013 r. Po dniu 31 marca 2013 r. Umowa zostanie automatycznie przedłużona na czas nieokreślony, pod warunkiem, że żadna ze stron przed dniem 31 marca 2013 r., nie złoży oświadczenia o braku chęci kontynuowania Umowy. Po dniu 31 marca 2013 r., każdej ze stron Umowy będzie przysługiwało prawo rozwiązania Umowy za jednomiesięcznym wypowiedzeniem. Na podstawie Umowy Wnioskodawca przekazał Najemcy w używanie wymieniony powyżej samochód osobowy, natomiast Najemca zobowiązał się do zapłaty czynszu. W Umowie postanowiono, iż czynsz najmu wynosi 0,82 zł netto za każdy kilometr przejechany samochodem. Czynsz jest płatny miesięcznie na podstawie faktury wystawianej po każdym miesiącu najmu. W myśl postanowień Umowy faktura będzie wystawiana na podstawie odczytu stanu licznika kilometrów przejechanych w każdym kolejnym okresie rozliczeniowym (miesiącu).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00