Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 21.08.2012, sygn. IPPP3/443-547/12-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-547/12-2/KC
w zakresie uznania transakcji dostawy towaru do Australii za eksport bezpośredni opodatkowany stawką 0%
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 18.05.2012 r. (data wpływu 21.05.2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania transakcji dostawy towaru do Australii za eksport bezpośredni opodatkowany stawką 0% jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21.05.2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania transakcji dostawy towaru do Australii za eksport bezpośredni opodatkowany stawką 0%.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca (Spółka) skupuje używaną, zepsutą, niepotrzebną złotą i srebrną biżuterię na terenie kraju. Spółka obecnie sprzedaje ww. towary spółce z Australii. Wywóz towarów na rzecz australijskiego nabywcy jest realizowany z wykorzystaniem transportu lotniczego. Sam transport rozpoczyna się w Polsce w krajowym porcie lotniczym i kończy się w Australii. Organizacją wysyłki zajmuje się Spółka lub podmiot świadczący usługi przewozowe lub, spedycyjne na jej rzecz. Spółka jest eksporterem i to na nią wystawione są dokumenty eksportowe, jako zgłaszającego towar do procedury celnej wywozu. Wywiezienie towarów poza terytorium Wspólnoty Europejskiej następuje z terytorium kraju i jest potwierdzone przez określony w przepisach celnych urząd, którym jest polski urząd celny, działający na terenie portu lotniczego, z którego następuje wysyłka towarów. Na potwierdzenie eksportu Spółka oprócz faktury sprzedaży, posiada dokument celny wywozowy , potwierdzony przez ww. organ celny lub komunikat elektroniczny wygenerowany z systemu elektronicznego ww. organów celnych. Z potwierdzenia celnego wywozu wynika, iż eksporterem jest Spółka. Potwierdzenia celnego wywozu dokonuje polski urząd celny z portu lotniczego w Polsce, z którego towar jest wysyłany do Australii.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right