Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 31.08.2012, sygn. IPPP3/443-583/12-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-583/12-2/KT
rozpoznanie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w Polsce w związku ze sprzedażą towarów na rzecz polskich nabywców
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012r. poz. 749) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007r. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 29.05.2012 r. (data wpływu 31.05.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w Polsce w związku ze sprzedażą towarów na rzecz polskich nabywców - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31.05.2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w Polsce w związku ze sprzedażą towarów na rzecz polskich nabywców.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
N. GmbH (dalej: Wnioskodawca, Spółka) jest spółką z siedzibą w Austrii, zarejestrowaną jako podatnik VAT czynny oraz jako podatnik VAT-UE w Polsce. Jako podmiot austriacki, Spółka jest również podatnikiem VAT w Austrii oraz posiada ważny numer VAT-UE, nadany przez właściwe organy w Austrii.
Wnioskodawca nie posiada w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, w szczególności Spółka nie zatrudnia w Polsce pracowników ani nie posiada żadnej infrastruktury technicznej w Polsce.
Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest produkcja i sprzedaż papieru gazetowego i papieru magazynowego. Całość produkcji papieru odbywa się w fabrykach zlokalizowanych na terytorium Austrii. Następująca w dalszej kolejności sprzedaż papieru dokonywana jest do nabywców z Austrii, jak i z innych krajów Unii Europejskiej, w tym z Polski, a także do nabywców z krajów trzecich. Klienci Spółki w Polsce są polskimi podatnikami VAT, zarejestrowanymi w Polsce także jako podatnicy VAT -UE.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right