Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.09.2012, sygn. IPPB3/423-470/12-2/GJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-470/12-2/GJ

CIT - w zakresie podatkowej umowy leasingu

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 29.06.2012r. (data wpływu 05.07.2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie podatkowej umowy leasingu - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 05.07.2012r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie podatkowej umowy leasingu.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny

Spółka prowadzi sprzedaż detaliczną w sklepach należących do sieci hipermarketów i supermarketów na terenie całej Polski. W ramach prowadzonej działalności Spółka wykorzystuje samochody osobowe, będące własnością innego podmiotu, na podstawie różnych umów tj. umowy najmu - jako najemca, bądź na podstawie umowy leasingu - jako leasingobiorca (korzystający).

Wnioskodawca zawarł umowy leasingu z B Sp. z o. o. Na mocy Ogólnych Umów Leasingu oraz Usług Dodatkowych (dalej: OWUL) uzgodnionych przez Wnioskodawcę z B Sp. z o.o. (dalej: Finansujący) w przypadku, gdy Wnioskodawca wyrazi wolę używania wskazanego przez siebie pojazdu Finansujący umożliwi Spółce na warunkach określonych w OWUL oraz dodatkowej umowie leasingu korzystanie z tego pojazdu przez czas oznaczony określony w miesiącach jednak nie krócej niż do upływu okresu przewidzianego w przepisach dla uznania takiej umowy za powodującą zaliczenie opłat ponoszonych przez Wnioskodawcę do przychodów Finansującego oraz odpowiednio do kosztów uzyskania przychodów Wynajmującego w zamian za zapłatę wynagrodzenia pieniężnego płatnego w miesięcznych ratach leasingowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00