Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.08.2012, sygn. IPPP2/443-516/12-3/AO, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-516/12-3/AO

Czy w sytuacji zwrotu łodzi czarterowej po wykonanym czarterze w stanie niezgodnym z umową Wnioskodawca prawidłowo postępuje obciążając klienta notą obciążeniową, traktując jako karę za nienależyte wykonanie umowy z zachowaniem pełnego prawa do odliczenia VAT-u od zakupowanych części, wyposażenia i paliwa do łodzi czarterowych służących przywróceniu stanu umownego?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 28 maja 2012r. (data wpływu 01.06.2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania kary za nienależyte wykonanie umowy i pełnego prawa do odliczenia podatku VAT od zakupów służących przywróceniu stanu umownego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 czerwca 2012r. wpłynął do tut. Organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania kary za nienależyte wykonanie umowy i pełnego prawa do odliczenia podatku VAT od zakupów służących przywróceniu stanu umownego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest firmą (spółka jawna), której głównym rodzajem działalności jest produkcja łodzi żaglowych i motorowych. Oprócz tego Wnioskodawca posiada marinę w Gdańsku gdzie odbywa się czarter produktów Wnioskodawcy oraz wynajmowane są miejsca postojowe dla łodzi które przypływają do portu. Port wyposażony jest w niezbędne media takie jak prąd, woda, miejsca cumownicze. W okresie zimowym zdarzają się umowy na dłuższy okres, na zimowanie łodzi (ich postój). W sezonie letnim łodzie przypływają na ogół na krótkie okresy, najczęściej kilkugodzinne lub kilkudniowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00