Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 03.08.2012, sygn. IPPB2/415-495/12-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-495/12-2/MK
skutki podatkowe pod stronie udziałowca spółki z o.o. z w związku z umorzeniem przymusowym lub automatycznym udziałów w spółce z o.o. otrzymanych na podstawie umowy darowizny.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 15.05.2012 r. (data wpływu 22.05.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych pod stronie udziałowca spółki z o.o. w związku z umorzeniem przymusowym lub automatycznym udziałów w spółce z o.o. otrzymanych na podstawie umowy darowizny jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22.05.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych pod stronie udziałowca spółki z o.o. z w związku z umorzeniem przymusowym lub automatycznym udziałów w spółce z o.o. otrzymanych na podstawie umowy darowizny.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawczyni ma miejsce zamieszkania w Polsce oraz podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku PIT w Polsce (Wnioskodawczyni). Mąż Wnioskodawczyni, posiadający miejsce zamieszkania w Polsce i podlegający w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku PIT, jest udziałowcem spółki z o.o. z siedzibą oraz miejscem zarządu w Polsce oraz podlegającej w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku CIT (Spółka). Udziały Spółki należą do majątku odrębnego Męża Wnioskodawczyni.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right