Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.08.2012, sygn. IPPB1/415-305/12-2/JB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-305/12-2/JB
Zapłacona kwota prowizji stanowi koszt uzyskania przychodu, o którym mowa w art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a otrzymana prowizja stanowi przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej, o którym mowa w art. 14 ust. 1, w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 3 ww. ustawy proporcjonalnie do prawa Wnioskodawcy do udziału w zysku spółki, w której to Wnioskodawca jest wspólnikiem.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 13.03.2012 r. (data wpływu 26.03.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie określenia przychodów i kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26.03.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie określenia przychodów i kosztów uzyskania przychodów.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Spółka A. Sp. z o.o. Sp. komandytowa (dalej A. PL, Spółka), w której Wnioskodawca jest wspólnikiem, osiąga przychody z tytułu świadczenia usług wykończeniowych prac blacharskich na powierzonym majątku ruchomym. Usługi te świadczy dla podmiotów posiadających siedzibę poza granicami Polski. W tym celu oddelegowuje pracowników do Niemiec, Rosji i Indii. Spółka wystawia faktury VAT bezpośrednio na nabywców usług.
Podobny zakres usług wykonuje także A. GmbH § C. (dalej A.DE). Po pewnym etapie współpracy pomiędzy A. PL a A. DE podjęto decyzję o wzajemnym odstąpieniu przez spółki A. kontraktów realizowanych z klientami zewnętrznymi. Spółki A. odstąpiły kontrakty realizowane do tamtej pory głównie poza granicami swoich krajów. A. DE odstąpił z przyczyn kulturowych A. PL kontrakt dotyczący Europy Środkowej i Wschodniej, dotyczące m.in. V.R. i Grupy A. a A. PL odstąpił A. DE kontrakt dotyczący głównie Europy Zachodniej, jak np. V. W.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right