Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.04.2012, sygn. IPPB2/415-82/12-2/MG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-82/12-2/MG
W zakresie skutków podatkowych wniesienia udziałów / akcji w spółkach kapitałowych jako wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 23.01.2012 r. (data wpływu 25.01.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wniesienia udziałów / akcji w spółkach kapitałowych jako wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25.01.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wniesienia udziałów / akcji w spółkach kapitałowych jako wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej.
W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujące zdarzenia przyszłe.
Wnioskodawca jest właścicielem różnych składników majątkowych np. udziałów, akcji w spółkach kapitałowych. Przedmiotowe spółki kapitałowe mogą mieć siedzibę w krajach członkowskich Unii Europejskiej. W przyszłości Wnioskodawca nie wyklucza wniesienia niektórych składników swojego majątku (np. udziałów, akcji w spółkach kapitałowych) jako wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej (dalej: Spółka).
Przedmiotem wkładu nie będzie przedsiębiorstwo ani zorganizowana część przedsiębiorstwa. W praktyce może wystąpić sytuacja, w której nominalna wartość obejmowanych przez Wnioskodawcę udziałów/akcji w Spółce będzie niższa od rynkowej wartości wnoszonego wkładu. Może wystąpić sytuacja, w której ww. składniki majątku zostaną wniesione do Spółki, w której wspólnicy (wspólnik) tej Spółki wnieśli wcześniej wkłady pieniężne lub niepieniężne w ten sposób, iż jedynie część tych wkładów została alokowana na kapitał zakładowy, nadwyżka zaś została przekazana na kapitał zapasowy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right