Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 11.06.2012, sygn. IPPB2/436-153/12-2/AF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/436-153/12-2/AF
1. Czy nabycie akcji przez Wnioskodawcę, w przypadku gdy zostanie dokonane za pośrednictwem Domu Maklerskiego działającego w imieniu i na rachunek Wnioskodawcy na podstawie udzielonego przez Wnioskodawcę pełnomocnictwa, wykonującego czynności wskazane w opisie zdarzenia przyszłego, będzie zwolnione od podatku od czynności cywilnoprawnych?2. Czy nabycie akcji przez Wnioskodawcę, w przypadku gdy zostanie dokonane za pośrednictwem Domu Maklerskiego działającego w imieniu własnym, ale na rachunek Wnioskodawcy (jako zastępca pośredni), wykonującego czynności wskazane w opisie zdarzenia przyszłego, będzie zwolnione od podatku od czynności cywilnoprawnych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 05.04.2012 r. (data wpływu 11.04.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych nabycia akcji za pośrednictwem Domu Maklerskiego - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11.04.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych nabycia akcji za pośrednictwem Domu Maklerskiego.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
W grupie kapitałowej P., do której należy spółka P. S.A. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest wdrażany Program Konsolidacji, który ma na celu zwiększenie efektywności Grupy poprzez skonsolidowanie działalności Grupy w głównych liniach biznesowych. W wyniku przeprowadzonych działań restrukturyzacyjnych działalność w poszczególnych obszarach została skupiona na poziomie odrębnych spółek operacyjnych (dalej: Koncernów), tj. działalność w zakresie
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right