Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.02.2012, sygn. IPPP2/443-1281/11-2/JW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1281/11-2/JW

Czy w związku z wprowadzeniem do ustawy pkt 19a do art. 43 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, który mówi, że zwalnia się usługi w zakresie opieki medycznej, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia oraz dostawę towarów i świadczenie usług ściśle z tymi usługami związane, wykonywane przez zakłady opieki zdrowotnej oraz świadczenie tych usług, jeżeli usługi te zostały nabyte przez podatnika we własnym imieniu, ale na rzecz osoby trzeciej od powyżej wskazanych podmiotów, Spółka ma prawo wystawiać faktury VAT na rzecz swoich kontrahentów za organizację usług medycznych w formie abonamentów medycznych i usług Medycyny Pracy jako zwolnione z podatku VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 15.11.2011 r. (data wpływu 17.11.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z podatku VAT odsprzedaży usług w zakresie opieki medycznej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17.11.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z podatku VAT odsprzedaży usług w zakresie opieki medycznej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka świadczy usługi polegające na organizacji opieki medycznej dla pracowników kontrahentów na podstawie podpisanych umów. Usługi są sprzedawane w formie abonamentów medycznych lub wg własnego cennika za poszczególne usługi medyczne (badanie Medycyny Pracy). Umowy na organizację opieki medycznej podpisywane są zawsze z firmami, nigdy z osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej. Firmy wykupują abonamenty medyczne lub usługi Medycyny Pracy dla swoich pracowników.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00