Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.05.2012, sygn. IPPB3/423-67/12-2/PK1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-67/12-2/PK1
Czy w momencie sprzedaży znaku towarowego, otrzymanego w ramach aportu, kosztem uzyskania przychodu będzie wartość w jakiej znak towarowy został wniesiony do spółki określona w umowie wniesienia aportu, nie wyższa jednak od wartości rynkowej; równa wartości początkowej znaku towarowego w ewidencji spółki?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 06 lutego 2012 r. (data wpływu 08 lutego 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia wysokości kosztów uzyskania przychodów w przypadku sprzedaży zarejestrowanego znaku towarowego otrzymanego przez Spółkę w drodze wkładu niepieniężnego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 08 lutego 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia wysokości kosztów uzyskania przychodów w przypadku sprzedaży zarejestrowanego znaku towarowego otrzymanego przez Spółkę w drodze wkładu niepieniężnego.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. (dalej spółka lub podatnik) w ramach aportu otrzyma od spółki dominującej C. S.A. znak towarowy W w zamian za swoje udziały. Przedmiotowy znak towarowy, spółka dominująca wytworzyła we własnym zakresie i wykazuje go obecnie w swoich aktywach. Spółka dominująca otrzyma udziały o określonej wartości nominalnej, które będą obejmowane po cenie wyższej od wartości nominalnej, a nadwyżka (aglo) zostanie wykazana jako kapitał zapasowy podatnika. Wartość znaku towarowego, który ma być przedmiotem aportu zostanie wyceniona przez niezależnego rzeczoznawcę, powszechnie oraz najczęściej stosowaną metodą Discounted Cash Flow, a wycena będzie aktualna na dzień wniesienia aportu. Wycena ta, w intencji podatnika, będzie odpowiadała wartości rynkowej znaku towarowego. Suma wartości nominalnej udziałów oraz kwot przekazanych na kapitał zapasowy będzie równa wartości rynkowej znaku towarowego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right