Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.05.2012, sygn. IPPB3/423-67/12-2/PK1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-67/12-2/PK1

Czy w momencie sprzedaży znaku towarowego, otrzymanego w ramach aportu, kosztem uzyskania przychodu będzie wartość w jakiej znak towarowy został wniesiony do spółki określona w umowie wniesienia aportu, nie wyższa jednak od wartości rynkowej; równa wartości początkowej znaku towarowego w ewidencji spółki?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 06 lutego 2012 r. (data wpływu 08 lutego 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia wysokości kosztów uzyskania przychodów w przypadku sprzedaży zarejestrowanego znaku towarowego otrzymanego przez Spółkę w drodze wkładu niepieniężnego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 08 lutego 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia wysokości kosztów uzyskania przychodów w przypadku sprzedaży zarejestrowanego znaku towarowego otrzymanego przez Spółkę w drodze wkładu niepieniężnego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej spółka lub podatnik) w ramach aportu otrzyma od spółki dominującej C. S.A. znak towarowy W w zamian za swoje udziały. Przedmiotowy znak towarowy, spółka dominująca wytworzyła we własnym zakresie i wykazuje go obecnie w swoich aktywach. Spółka dominująca otrzyma udziały o określonej wartości nominalnej, które będą obejmowane po cenie wyższej od wartości nominalnej, a nadwyżka (aglo) zostanie wykazana jako kapitał zapasowy podatnika. Wartość znaku towarowego, który ma być przedmiotem aportu zostanie wyceniona przez niezależnego rzeczoznawcę, powszechnie oraz najczęściej stosowaną metodą Discounted Cash Flow, a wycena będzie aktualna na dzień wniesienia aportu. Wycena ta, w intencji podatnika, będzie odpowiadała wartości rynkowej znaku towarowego. Suma wartości nominalnej udziałów oraz kwot przekazanych na kapitał zapasowy będzie równa wartości rynkowej znaku towarowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00