Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17.05.2012, sygn. IPPB3/423-99/12-2/DP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-99/12-2/DP
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym odsetki od pożyczki zaciągniętej na sfinansowanie wkładu pieniężnego służącego objęciu udziałów w P. Sp. z o.o. będą stanowiły koszt uzyskania przychodu Spółki w momencie zapłaty odsetek?2. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym odsetki od pożyczki zaciągniętej na sfinansowanie wkładu pieniężnego służącego objęciu udziałów w P. Sp. z o.o. będą stanowiły koszt uzyskania przychodu Spółki w momencie kapitalizacji odsetek?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 15 lutego 2012 r. (data wpływu 20 lutego 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do podatkowych kosztów uzyskania przychodu odsetek od pożyczki zaciągniętej na nabycie udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 lutego 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do podatkowych kosztów uzyskania przychodu odsetek od pożyczki zaciągniętej na nabycie udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. (Spółka lub Wnioskodawca) należy do międzynarodowej grupy kapitałowej będącej międzynarodowym producentem żywności oraz dostawcą produktów i usług rolniczych, finansowych i przemysłowych. Przedmiotem działalności prowadzonej przez C. (Polska) jest: produkcja pasz, karm dla zwierząt domowych, syropów skrobiowych i izoglukozowych oraz handel - w ścisłej współpracy z międzynarodowymi oddziałami Grupy - zbożami i innymi towarami pochodzenia rolnego, w tym surowcami wysokobiałkowymi, olejami roślinnymi, koncentratami soków owocowych oraz produktami kakao.