Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.03.2012, sygn. IPPB5/423-17/12-2/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-17/12-2/DG
CIT - w zakresie kwalifikacji zespołu składników majątkowych wnoszonych do Nowej Spółki oraz skutków podatkowych aportu
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 08.01.2012 r. (data wpływu 12.01.2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji zespołu składników majątkowych wnoszonych do Nowej Spółki oraz skutków podatkowych aportu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12.01.2012 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji zespołu składników majątkowych wnoszonych do Nowej Spółki oraz skutków podatkowych aportu.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca (dalej: Spółka) prowadzi przede wszystkim działalność gospodarczą w branży gastronomicznej. Aktualnie podstawową działalnością Spółki jest prowadzenie trzech restauracji dwie restauracje są własnością Spółki, trzecia restauracja jest dzierżawiona od spółki jawnej, której wspólnikami są udziałowcy Spółki (dalej: Sp.j.). W związku z reorganizacją działalności planowane jest wkrótce wniesienie aportem przez Sp.j. w formie przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa (dalej: ZCP), do Spółki dzierżawionej restauracji działającej pod tym samym znakiem towarowym co restauracje będące własnością Spółki.
W ramach rozważanego pomysłu biznesowego Spółka planuje wnieść do nowopowstałej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Nowa Spółka), wkład niepieniężny (aport) w postaci przedsiębiorstwa. Spółka planuje przenieść w ramach aportu składniki materialne i niematerialne (w tym zobowiązania), które do tej pory wykorzystywane były przez Spółkę w prowadzonej działalności. W zamian za aport w postaci przedsiębiorstwa, Spółka obejmie nowo wyemitowane udziały podwyższonym kapitale zakładowym Nowej Spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right