Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.11.2012, sygn. IBPBI/2/423-1027/12/PP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-1027/12/PP
Czy od odsetek przekazywanych przez Spółkę na rzecz Banku w ramach usług opisanych powyżej, wykonywanych przez Bank na podstawie umowy Spółka powinna pobrać podatek u źródła, zgodnie z art. 21 ustawy o CIT z uwzględnieniem postanowień DTT?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 3 lipca 2012r., poz. 749) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 9 sierpnia 2012r. (data wpływu do tut. BKIP 14 sierpnia 2012r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie obowiązku pobrania podatku u źródła od wypłacanych odsetek jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 sierpnia 2012r. wpłynął do tut. Biura wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie obowiązku pobrania podatku u źródła od wypłacanych odsetek.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka jest przedsiębiorstwem specjalizującym się w produkcji różnego typu kabli i przewodów, stojącym na czele międzynarodowej grupy kapitałowej (dalej: Grupa). Spółka zawarła z Bankiem z siedzibą w Holandii (dalej: Bank; podmiot ten nie jest powiązany ze Spółką, nie posiada także oddziału w Polsce) umowę dotyczącą usług finansowych (dalej: Umowa). Usługi Banku wykonywane w ramach Umowy obejmują dwa główne rodzaje świadczeń, które szczegółowo opisujemy poniżej. Z obu rodzajów świadczeń może korzystać zarówno Spółka, jak i inne spółki z Grupy, które zdecydują się przystąpić do umowy zawartej z Bankiem, przez podpisanie tak zwanych umów akcesyjnych. Obecnie do umowy przystąpiły dwie spółki Grupy, jedna z siedzibą w Wielkiej Brytanii, a druga w Niemczech.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right