Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.11.2012, sygn. IBPP4/443-399/12/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-399/12/EK

zwolnieni z akcyzy stwierdzonej nadwyżki zakupionych wyrobów węglowych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012r. poz. 749) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 13 września 2012r. (data wpływu 18 września 2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia z podatku stwierdzonej nadwyżki wyrobów węglowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 września 2012r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia z podatku stwierdzonej nadwyżki wyrobów węglowych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:

Wnioskodawca jest podmiotem prowadzącym działalność w zakresie wytwarzania, przesyłu i dystrybucji ciepła. W procesie wytwarzania ciepła podstawowym surowcem jest węgiel miał CN 2701. Zużywany przez Wnioskodawcę węgiel wykorzystywany jest wyłącznie na cele uprawniające do zwolnienia określonego w art. 31a ust. 2 pkt 8 ustawy o podatku akcyzowym. Węgiel kupowany jest od pośredniczącego podmiotu węglowego i dostarczany transportem kolejowym na teren przedsiębiorstwa. Rozładunek węgla odbywa się również na terenie przedsiębiorstwa - z wagonów podstawionych na bocznicę kolejową za pomocą suwnicy na plac składowy. Węgiel ważony jest w momencie jego wysyłki przez sprzedawcę. Przyjęcie węgla na stan magazynowy odbywa się na podstawie dowodu dostawy w ilości wykazanej w liście przewozowym. Magazynowanie węgla odbywa się na terenie przedsiębiorstwa na placu składowym i od momentu przyjęcia węgla na magazyn do momentu jego zużycia nie następuje przemieszczanie węgla poza teren przedsiębiorstwa. Faktyczne zużycie węgla określane jest na podstawie legalizowanej wagi taśmowej i podlega weryfikacji przez audytora. Wnioskodawca raz w roku przeprowadza inwentaryzację węgla magazynowanego na placu składowym. W wyniku rozliczenia inwentaryzacji stwierdzona została nadwyżka rzeczywista węgla, która została przyjęta na stan magazynowy i zużyta do celów opałowych (produkcja ciepła).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00