Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.10.2012, sygn. IBPBI/1/415-850/12/AB, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/1/415-850/12/AB
opodatkowanie akcjonariusza SKA będącego jednocześnie komplementariuszem.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 18 lipca 2012 r. (data wpływu do tut. Biura 23 lipca 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie:
- możliwości zaliczenia do źródła przychodów jakim jest pozarolnicza działalność gospodarcza, przychodów uzyskiwanych przez akcjonariusza spółki komandytowo - akcyjnej, będącego jednocześnie komplementariuszem tej spółki jest prawidłowe,
- momentu opodatkowania przychodów (dochodów) przypadających na Wnioskodawcę, jako ww. wspólnika spółki komandytowo-akcyjnej oraz obowiązku wpłacania w trakcie roku podatkowego zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 lipca 2012 r. do tut. Biura wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie sposobu i momentu opodatkowania dochodów akcjonariusza spółki komandytowo akcyjnej, będącego jednocześnie komplementariuszem tej spółki.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest jednym z akcjonariuszy, a także jedynym komplementariuszem w spółce komandytowo-akcyjnej. Zgodnie ze statutem ww. spółki jej zysk jest w części przeznaczony dla komplementariuszy (obecnie jest tylko jeden), a w części jest przeznaczany dla akcjonariuszy do podziału przez Walne Zgromadzenie Spółki, które może postanowić o wypłacie z niego dywidendy w całości lub w części, ewentualnie może również w części lub w całości przeznaczyć zysk na inne cele, np. na kapitał zapasowy lub rezerwowy spółki. Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right