Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.06.2012, sygn. IBPBI/2/423-303/12/PC, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-303/12/PC

Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym odsetki od pożyczki zaciągniętej w celu zapewnienia bieżącej płynności finansowej stanowić będą dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodu?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 20 marca 2012 r. (data wpływu do tut. BKIP 22 marca 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od pożyczki zaciągniętej na bieżącą działalność gospodarczą Spółki - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 marca 2012 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od pożyczki zaciągniętej na bieżącą działalność gospodarczą Spółki.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca przewiduje, że w przyszłości osiągać będzie zysk z prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Nie jest wykluczone, że w takiej sytuacji zysk zostanie przeznaczony do wypłaty na rzecz udziałowca (udziałowców) Wnioskodawcy w formie dywidendy. Może też zajść sytuacja, w której zysk bieżący będzie gromadzony na kapitałach spółki (Wnioskodawcy), jako zysk niepodzielony, a dywidenda będzie wypłacana w okresach późniejszych. Wnioskodawca przewiduje, że w każdym z opisanych przypadków wypłata dywidendy w przyszłości zostałaby sfinansowana z bieżących środków finansowych Wnioskodawcy, to jest ze środków pieniężnych pochodzących z bieżącej działalności Wnioskodawcy, zgromadzonych na rachunku bankowym Wnioskodawcy na oddzielnym subkoncie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00