Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.07.2012, sygn. IBPBI/2/415-12/12/PP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/415-12/12/PP
Czy w powyższym stanie faktycznym Wnioskodawca jest zobowiązany do uiszczenia podatku dochodowego od osób fizycznych w związku z odpłatnym zbyciem nieruchomości, pochodzącej ze spadku i darowizny w związku z przeprowadzonym działem spadku i zniesieniem współwłasności?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 3 lipca 2012r., poz. 749) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 15 marca 2012r. (data wpływu do tut. BKIP 22 marca 2012r.), uzupełnionym w dniu 18 czerwca 2012r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia nieruchomości (działki o nr 47) w części dotyczącej:
- udziału nabytego w drodze spadkobrania jest prawidłowe,
- w pozostałym zakresie, tj. udziału nabytego w drodze umowy darowizny oraz udziału nabytego w dniu uprawomocnienia się postanowienia sądu w przedmiocie działu spadku i zniesienia współwłasności jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 marca 2012r. wpłynął do tut. Biura wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia nieruchomości w części dotyczącej:
- udziału nabytego w drodze spadkobrania,
- w pozostałym zakresie, tj. udziału nabytego w drodze umowy darowizny oraz udziału nabytego w dniu uprawomocnienia się postanowienia sądu w przedmiocie działu spadku i zniesienia współwłasności.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right