Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.07.2012, sygn. IBPP4/443-180/12/PH, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-180/12/PH

w zakresie opodatkowania strat ilościowych związanych z magazynowaniem wyrobów węglowych stawka

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 749) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 17 kwietnia 2012r. (data wpływu 23 kwietnia 2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania strat ilościowych związanych z magazynowaniem wyrobów węglowych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 kwietnia 2012r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania strat ilościowych związanych z magazynowaniem wyrobów węglowych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:

Wnioskodawca (dalej zwany: Spółką bądź Wnioskodawcą) jest producentem energii elektrycznej. Spółka w ramach swojej działalności dokonuje zakupu, od pośredniczącego podmiotu węglowego, wyrobów węglowych - miału węglowego oznaczonego kodem CN 2701 - zwolnionych z podatku akcyzowego z przeznaczeniem na cele produkcji energii elektrycznej. Spółka korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 31a ust. 2 pkt 1, 8 i 9 ustawy o podatku akcyzowym. Celem zachowania warunków zwolnienia, o których mowa w art. 31a ust. 4 ustawy o podatku akcyzowym, Wnioskodawca prowadzi ewidencję akcyzowych wyrobów zwolnionych zużywanych do celów zwolnionych od akcyzy ze względu na przeznaczenie w formie papierowej po nałożeniu zamknięcia urzędowego przez właściwego naczelnika urzędu celnego. Zgodnie z otrzymaną przez Spółkę indywidualną interpretacją przepisów prawa w zakresie opodatkowania strat ilościowych związanych z magazynowaniem wyrobów węglowych o sygn. 1BPP3/443-1230/11/PH, zdaniem Ministra Finansów wszelkie straty wyrobów węglowych powstałe podczas magazynowania są przedmiotem opodatkowania podatkiem akcyzowym na podstawie art. 9a ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku akcyzowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00