Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.06.2012, sygn. IBPP4/443-149/12/LG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-149/12/LG

Zastosowanie zwolnienia od podatku dla wyrobu węglowego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 14 marca 2012r. (data wpływu 23 marca 2012r.) uzupełnionym pismem z dnia 01 czerwca 2012r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od akcyzy wyrobów węglowych zużywanych w procesach mineralogicznych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 marca 2012r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od akcyzy wyrobów węglowych zużywanych w procesach mineralogicznych.

Ww. wniosek został uzupełniony pismem z dnia 01 czerwca 2012r. (data wpływu 05 czerwca 2012r.), będący odpowiedzią na wezwanie z dnia 30 maja 2012r.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca zajmuje się produkcją materiałów budowlanych - tynków, gipsu budowlanego oraz klejów gipsowych. Surowcem do produkcji wyrobów jest gips syntetyczny z procesu odsiarczania spalin o zawartości ok. 10 % wilgoci, piasek wapienny, wypełniacz i wodorotlenek wapnia. W piecu, w bezpośrednim kontakcie ze strumieniem gazów odlotowych paleniska, odbywa się proces suszenia i wydalania wody krystalicznej. Obecnie w procesie technologicznym do opalania pieca stosowany jest olej opałowy. Spółka zamierza jednak używać do celów opałowych pyłu węglowego węgla brunatnego (dalej jako pył węglowy). Zastosowanie jako paliwa pyłu węglowego pozwoli osiągnąć wymierne korzyści ekonomiczne w trakcie procesu prażenia gipsu. Pył węglowy ma być sprowadzany do Polski z Niemiec w ramach wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00