Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 31.05.2012, sygn. IBPP3/443-249/12/JP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-249/12/JP

Czy podlega zwolnieniu od podatku VAT usługa polegająca na pobraniu krwi pępowinowej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 marca 2012r. (data wpływu 9 marca 2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usługi polegającej na pobraniu krwi pępowinowej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 marca 2012r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usługi polegającej na pobraniu krwi pępowinowej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Podatnik (Wnioskodawca) będący spółką z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzi szpital w tym między innymi oddział ginekologiczno-położniczy, podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Na podstawie umowy zawartej z firmą zajmującą się preparatyką, testowaniem, zamrażaniem oraz przechowywaniem komórek macierzystych Spółka umożliwia pacjentkom, które zdecydują się rodzić w jej Szpitalu pobranie krwi pępowinowej podczas porodu.

Pacjentki podpisują umowę z taką firmą która następnie przysyła im zestaw do pobrania krwi. Podczas porodu, osoby wykwalifikowane, pobierają krew pępowinową przy użyciu zestawu, który dostarczyła pacjentka. Oprócz krwi pępowinowej dziecka w dniu porodu pobierana jest także krew matki, która zostaje dołączona do zestawu zawierającego krew pępowinową.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00