Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.01.2012, sygn. IBPP1/443-1521/11/LSz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-1521/11/LSz

Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu kawy i herbaty wraz z dodatkami oraz wody mineralnej, wpływ usługi gastronomicznejna odliczenie podatku VAT od zakupu tzw. przerw kawowych i sposób dokumentowania na fakturze zakupionych towarów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 października 2011r. (data wpływu 5 października 2011r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT od zakupu kawy i herbaty wraz z dodatkami oraz wody mineralnej oraz ustalenia czy opis na fakturze zakupu ma wpływ na odliczenie podatku VAT a także czy na odliczenie podatku VAT od zakupu tzw. przerw kawowych ma wpływ towarzyszenie usługi gastronomicznej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 października 2011r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT od zakupu kawy i herbaty wraz z dodatkami oraz wody mineralnej oraz ustalenia czy opis na fakturze zakupu ma wpływ na odliczenie podatku VAT a także czy na odliczenie podatku VAT od zakupu tzw. przerw kawowych ma wpływ towarzyszenie usługi gastronomicznej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest głównie organizacja konferencji, sympozjów naukowych, zjazdów itp. Świadczone usługi Spółka opodatkowuje podstawową stawką VAT w wysokości 23% (PKWiU 82.30.11, tj. usługi związane z organizacją kongresów). Sympozja i konferencje odbywają się często w dużych, sieciowych hotelach, gdzie Spółka dokonuje rezerwacji takich usług jak m. in. wynajem sal konferencyjnych oraz organizacja przerw kawowych, podczas których serwowana jest kawa i herbata wraz z dodatkami, oraz woda mineralna, czy też soki owocowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00