Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.03.2012, sygn. IBPBII/2/415-1442/11/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/2/415-1442/11/MM
W jaki sposób należy ustalić dochód (przychód) z tytułu likwidacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, w której udziały objęte zostały częściowo za wkład pieniężny, częściowo zaś za wkład niepieniężny w postaci udziałów w innej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że Pana stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 14 grudnia 2011 r. (data wpływu do tut. Biura 20 grudnia 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia:
- przychodu z tytułu likwidacji spółki z o.o. oraz kosztu objęcia udziałów w likwidowanej spółce w zamian za wkład pieniężny jest prawidłowe,
- kosztu objęcia udziałów w likwidowanej spółce w zamian za wkład niepieniężny jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 grudnia 2011 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia dochodu z tytułu likwidacji spółki z o.o.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest wspólnikiem Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa określanej dalej jako Spółka komandytowa. Oprócz wnioskodawcy wspólnikiem Spółki komandytowej jest druga osoba fizyczna oraz spółka z o.o. Spółka komandytowa jest jedynym udziałowcem dwóch spółek z ograniczoną odpowiedzialnością (Spółka A i Spółka B), w obydwu przypadkach nie są to spółki, o których mowa w zdaniu poprzednim. Wszystkie ww. podmioty są polskimi rezydentami podatkowymi (tj. podlegają opodatkowaniu w Polsce od całości swoich przychodów, bez względu na źródło ich położenia).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right