Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 09.11.2012, sygn. IPTPP1/443-735/12-2/MH, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP1/443-735/12-2/MH

Czy w przypadku realizacji zadania Miasto nie będzie miało prawnej możliwości odliczenia podatku VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 11 września 2012 r. (data wpływu 14 września 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania pn. jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 września 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadania pn. .

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Miasto zamierza zrealizować zadanie pn. m.in. dzięki dofinansowaniu w formie dotacji udzielanemu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przedmiotowa inwestycja zostanie zrealizowana w latach 2012-2013. Inwestycja będzie realizowana przez Miasto, czyli jednostkę samorządu terytorialnego. Miasto jest właścicielem gruntów, na których będzie realizowane zadanie. Po zakończeniu prac nowa infrastruktura wraz z nowymi nasadzeniami będzie stanowić własność Miasta. Park powstał w drugiej połowie XVIII wieku jako park pałacowy. Rezydencja była siedzibą właścicieli miasta, obecnie mieści się w niej X.

Na wschodnim krańcu parku stoi budynek muzoleum wzniesiony w XIX w. jako kaplica grobowa dla ówczesnych właścicieli. Od 1969 r. mieści się w nim Muzeum. Park jest najstarszym i jednocześnie największym parkiem miejskim, liczy 17,1 ha. W latach powojennych powierzchnia parku została wyraźnie okrojona przez rozwijającą się zabudowę jednorodzinną. W wyniku parcelacji i prac budowlanych zatarciu uległy nie tylko pierwotne granice, ale także elementy terenowe takie jak alejki, parkany, bramy, furtki. Ponadto na obrzeżach, ale także w samym parku nastąpił znaczący ubytek wśród najcenniejszego drzewostanu, o czym świadczą pozostałości obszernych karpin.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00