Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.10.2012, sygn. IPTPP1/443-702/12-2/MG, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP1/443-702/12-2/MG
Wnioskodawca nie będzie miał prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub w części związanego z realizacją inwestycją pn. , ponieważ nabyte usługi nie będą służyć czynnościom opodatkowanym podatkiem od towarów i usług.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 29 sierpnia 2012 r. (data wpływu 30 sierpnia 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub w części związanego z realizacją inwestycją pn. jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 sierpnia 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub w części związanego z realizacją inwestycją pn. .
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty obejmujących zadania z zakresu edukacji należy do zadań własnych gminy (art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym t.j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142 poz. 1591 z późn. zm.). Gmina w roku 2013 zamierza realizować inwestycję pn. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2007-2013 Oś priorytetowa 4. Ochrona środowiska, Działanie 4.3. Ochrona powietrza, odnawialne źródła energii. Przedsięwzięcie ma na celu uzyskanie energooszczędności budynku Przedszkola poprzez wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych oraz modernizację obiektu. Projekt wpłynie na ograniczenie emisji pyłów i gazów do atmosfery i doprowadzi do racjonalizacji użytkowania ciepła w obiekcie. Zadanie ma na celu również poprawę efektywności ekonomicznej wykorzystania nośników energii przy jednoczesnej minimalizacji szkodliwego oddziaływania na środowisko. Inwestycja obejmuje następujące zadania: modernizację systemu grzewczego i c.w.u. (w tym m.in. zainstalowanie pomp ciepła i montaż kolektorów słonecznych), docieplenie ścian zewnętrznych budynku, docieplenie stropodachu jadalni, wymiana starych okien na nowe z częściowym zamurowaniem wymianę luksferów na nowe okna z częściowym zamurowaniem, wymianę drzwi zewnętrznych wejściowych do jadalni. Założone zwiększenie efektywności energetycznej budynku przyczyni się do poprawy standardu placówki przedszkola. Szeroko rozumiana edukacja, za którą odpowiedzialność w swoim regionie ponosi gmina, obejmuje również odpowiednie wyposażenie techniczne i standard obiektów, w których edukują się dzieci. Instytucją wdrażającą Projekt będzie Gmina, która jest właścicielem budynku i która będzie pełnić funkcję zarządzająco koordynującą i odpowiedzialna będzie za realizację i rozliczenie projektu. Wydatki ponoszone w związku z realizacją wskazanego we wniosku projektu będą dokumentowane fakturami VAT wystawionymi na Gminę. Finansowanie kosztów związanych z utrzymaniem obiektu po zakończeniu realizacji inwestycji dokonywane będzie przez jednostkę organizacyjną gminy działającą jako jednostka budżetowa (przedszkole) ze środków pochodzących z dochodów własnych budżetu zabezpieczonych w danym roku w planie finansowym placówki oświatowej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right