Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 01.10.2012, sygn. IPTPP1/443-509/12-4/IG, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP1/443-509/12-4/IG

Czy Kościół ma prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektów pn. "."?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 21 czerwca 2012 r. (data wpływu 26 czerwca 2012 r.) uzupełnionym pismem z dnia 21 września 2012r. (data wpływu 25 września 2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. . jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 czerwca 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. ,
  • zwolnienia z opodatkowania świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 31 lit. a) ustawy.

Wniosek uzupełniono pismem z dnia 21 września 2012r. (data wpływu 25 września 2012r.) w zakresie doprecyzowania przedmiotu wniosku i stanu faktycznego sprawy o pełnomocnictwo oraz uiszczenie opłaty.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Kościół prowadzi działalność duszpasterską oraz sprawuje opiekę nad , czyli XVII-wiecznego klasztoru oraz zabudowań poklasztornych, stanowiących perełkę wśród zabytków województwa. Kościół nie prowadzi działalności gospodarczej, ale w trosce o dobro zabytków, nad którymi sprawuje pieczę Kościół, podejmowane są liczne działania służące promocji miejsca oraz pozyskaniu środków na jego rewitalizację. W związku z powyższym Kościół świadczy również dostawę towarów i usług ściśle związanych z usługami podstawowymi i niezbędnymi do ich prawidłowego świadczenia zgodnie z ustawą z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej. Kościół wraz z zabudowaniami poklasztornymi jest wpisany do Rejestru Zabytków Województwa. Obiekty są ogólnodostępne dla wiernych i zwiedzających. Wnioskodawca nie prowadzi i nie planuje rozpoczęcia żadnej działalności gospodarczej, ani nie generuje żadnych dochodów, nie jest także zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT czynnym oraz nie składa deklaracji VAT-7.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00