Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.05.2012, sygn. IPTPP2/443-100/12-4/KW, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-100/12-4/KW

opodatkowanie dostawy niezabudowanej nieruchomości gruntowej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 11 stycznia 2012 r. (data wpływu 30 stycznia 2012 r.) uzupełnionym pismem z dnia 23 kwietnia 2012 r. (data wpływu 25 kwietnia 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy niezabudowanej nieruchomości gruntowej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 stycznia 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy niezabudowanej nieruchomości gruntowej.

Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 23 kwietnia 2012 r. poprzez doprecyzowanie zaistniałego stanu faktycznego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Sp. z o.o. z siedzibą w zbyła w drodze umowy sprzedaży C. Sp. z o.o. z siedzibą w niezabudowaną nieruchomość gruntową. Obie strony umowy są podatnikami podatku VAT. Przedmiotowa nieruchomość składa się zarówno z działek o charakterze przemysłowym jak i z działek o charakterze rolnym, przy czym powierzchnia działki przemysłowej przeznaczonej pod zabudowę stanowi ok. 25 % powierzchni całej nieruchomości, zaś pozostałe 75% jej powierzchni to grunty rolne. Nieruchomość nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Działki rolne ujęto są natomiast w studium uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego. W stosunku do działki o charakterze przemysłowym obowiązuje z kolei decyzja o warunkach zabudowy. Kontrahent wnioskodawcy C. zamierza wykorzystać zakupioną nieruchomość do celów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Zawierając przedmiotową umowę sprzedaży nieruchomości w formie aktu notarialnego Notariusz pobrał podatek od towarów i usług w wysokości 23% jedynie w części dotyczącej ceny za zakup działek o charakterze przemysłowym przeznaczonych pod zabudowę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00