Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.04.2012, sygn. IPTPP2/443-15/12-4/IR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-15/12-4/IR

Należy stwierdzić, iż w związku z sytuacją, w której nie będzie miała miejsca sukcesja praw i obowiązków podatkowych w przypadku wniesienia aportem przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części do Spółki kapitałowej, wystawione przez kontrahentów Wnioskodawcy faktury korygujące dotyczące okresu i faktur sprzed dokonania aportu, powinny być wystawione na Wnioskodawcę i ujęte przez Zainteresowanego odpowiednio w rozliczeniach z tytułu podatku VAT.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 2 stycznia 2012 r. (data wpływu 4 stycznia 2012 r.) uzupełnionym pismem z dnia 26 marca 2012 r. (data wpływu 28 marca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie faktur korygujących wystawianych przez kontrahentów Wnioskodawcy oraz ich ujęcia w rozliczeniu z tytułu podatku VAT jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 stycznia 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie faktur korygujących wystawianych przez kontrahentów Wnioskodawcy oraz ich ujęcia w rozliczeniu z tytułu podatku VAT.

Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 26 marca 2012 r. (data wpływu 28 marca 2012 r.) poprzez doprecyzowanie zdarzenia przyszłego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Osoba fizyczna (Wnioskodawca) prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. W związku z planowanymi działaniami zamierza dokonać aportu całości lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa (dalej łącznie zwane jako przedsiębiorstwo) do Spółki kapitałowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00