Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 04.04.2012, sygn. IPTPB1/415-27/12-2/KR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB1/415-27/12-2/KR

Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika Sp. j., składników majątku w postaci udziałów w Sp. z o.o. z tytułu likwidacji Sp. j., skutkować będzie powstaniem przychodu w podatku dochodowym od osób fizycznych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 8 stycznia 2012 r. (data wpływu 12 stycznia 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z tytułu otrzymania składników majątkowych z tytułu likwidacji spółki jawnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 stycznia 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z tytułu otrzymania składników majątkowych z tytułu likwidacji spółki jawnej.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, która posiada miejsce zamieszkania dla celów podatkowych w Polsce, podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Wnioskodawca jest wspólnikiem spółki jawnej (dalej: Sp. j.) wraz z inną osobą fizyczną - swoją żoną. W niedalekiej przyszłości planowane jest wniesienie przedsiębiorstwa (albo zorganizowanej części przedsiębiorstwa) Sp. j. w formie wkładu niepieniężnego (aportu) do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce (dalej: Sp. z o.o.), której udziałowcem jest również Wnioskodawca. W zamian za wniesiony wkład, Sp. j. otrzyma udziały Sp. z o.o. W toku działalności Sp. j. mogą wystąpić sytuacje, które spowodują jej rozwiązanie. W takiej sytuacji, Sp. j. zostanie zlikwidowana, a majątek Sp. j. w postaci udziałów w Sp. z o.o. zostanie przekazany wspólnikom w ramach procesu likwidacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00