Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.02.2012, sygn. IPTPP2/443-753/11-4/JN, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-753/11-4/JN

Zwolnienie od podatku VAT usług konserwatorskich

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 10 listopada 2011 r. (data wpływu 10 listopada 2011 r.) uzupełnionym pismem z dnia 2 lutego 2012 r. (data wpływu 2 lutego 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług konserwatorskich jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 listopada 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług konserwatorskich.

Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 2 lutego 2012 r. o doprecyzowanie stanu faktycznego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Firma zajmująca się pracami konserwatorskimi i budowlanymi zleciła mniejszej firmie wykonanie prac konserwatorskich na obiekcie wpisanym do ewidencji zabytków i podlegającemu opiece konserwatora wojewódzkiego, który to na wykonanie prac wydał zezwolenie. Uprawnienia do prac konserwatorskich i wszystkie zezwolenia na prowadzenie prac zostały wydane na wniosek pierwszej firmy. Mniejsza firma, czyli docelowy wykonawca prac, uprawnień i zezwoleń nie posiada. Pierwszej firmie, według ustawy przysługuje prawo do zwolnienia prac konserwatorskich z podatku VAT. Wykonawca mniejsza firma, prowadzi prace pod nadzorem osoby z uprawnieniami konserwatorskimi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00