Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 09.10.2012, sygn. ILPB4/423-208/12-4/MC, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/423-208/12-4/MC

Podatek od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 05 lipca 2012 r. (data wpływu 09 lipca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 09 lipca 2012 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony pismem z dnia 20 września 2012 r. (data wpływu 26 września 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, prowadzącą produkcję rolniczą w oparciu o grunty dzierżawione z Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa oraz grunty własne. Wnioskodawca zamierza wprowadzić do drugiej spółki z o.o., w której ma pakiet większościowy udziałów aport w postaci ziemi ornej, pochodzącej z zasobów własnych. Wnioskodawca zamierza przekazać aportem ok. 100 ha ziemi ornej, którą spółka o profilu rolniczym będzie uprawiać zgodnie z dotychczasowym przeznaczeniem (uprawa zbóż). Nieruchomość rolna, będąca przedmiotem aportu, została kupiona przez Wnioskodawcę na własność w czerwcu 1998 r. Przekazana nieruchomość jest częścią gospodarstwa rolnego Wnioskodawcy. Po jej odłączeniu i przekazaniu aportu zachowuje w całości swoją funkcję, a Wnioskodawca dalej prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni ok. 1600 ha.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00