Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.01.2012, sygn. ILPB4/423-404/11-4/ŁM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/423-404/11-4/ŁM
1.Czy Oprogramowanie będzie stanowiło nową technologię w rozumieniu art. 18b ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
2.Czy wydatki poniesione przez Spółkę na nabycie i wdrożenie Oprogramowania będą kwalifikowały się jako wydatki na nabycie nowej technologii w świetle art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i czy w związku z tym Wnioskodawca będzie miał prawo odliczyć do 50% ich wartości od podstawy opodatkowania ustalonej zgodnie z art. 18 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w roku, w którym wprowadzi Oprogramowanie do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych i w roku następującym po tym roku?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, przedstawione we wniosku z dnia 17 października 2011 r. (data wpływu 25.10.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ulgi na nowe technologie - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 października 2011 r. został złożony ww. wniosek uzupełniony pismem z dnia 20 grudnia 2011 r. (data wpływu 21.12.2011 r.) - o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ulgi na nowe technologie.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.
Wnioskodawca zajmuje się produkcją i sprzedażą odzieży. Spółka dba, by wykorzystywane przez Nią technologie zapewniały uzyskanie i utrzymanie najwyższej jakości produktów. W celu optymalizacji zarządzania przedsiębiorstwem, Spółka wdrożyła system X wraz z systemem Y (dalej łącznie: Oprogramowanie). Funkcje Oprogramowania, z których zamierza korzystać Spółka obejmują: zarządzanie magazynem, logistykę, sprzedaż hurtową, sprzedaż i zarządzanie sklepami (firmowymi, outletami, franszyzowymi), procesy reklamacji, kadry, płace, planowanie i ewidencję czasu pracy, obsługę MS, finanse / księgowość, planowanie i obsługę produkcji (design, wzorcowania) oraz helpdesk. Wdrożenie przez Spółkę Oprogramowania obejmie zatem działy księgowości, sprzedaży, produkcji, zakupów oraz zarządzanie magazynem wysokiego składowania, jak również integrację centrali Spółki z systemem POS używanym w Jej sklepach oraz wdrożenie w sklepach oprogramowania Y wspomagającego zarządzanie sklepami, wymianę danych z centralą, a także obsługę terminali POS.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right