Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15.05.2012, sygn. ILPP3/443-49/12-4/TK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP3/443-49/12-4/TK
Podatek akcyzowy w zakresie zwolnienia od akcyzy wyrobów węglowych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 1 lutego 2012 r. (data wpływu 6 lutego 2012 r.), uzupełnionym pismem z dnia 9 maja 2012 r. (data wpływu 11 maja 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od akcyzy wyrobów węglowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 lutego 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od akcyzy wyrobów węglowych.
Pismem z dnia 9 maja 2012 (data wpływu 11 maja 2012 r.) uzupełniono przedmiotowy wniosek w zakresie opisanego stanu faktycznego, pytania i stanowiska w sprawie.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą pod określoną firmą. Zainteresowany prowadzi działalność handlową i usługową w tym posiada kotłownię i chłodnię. Kotłownia opalana miałem wytwarza energię cieplną wykorzystywaną do ogrzewania własnych obiektów oraz sprzedawaną wspólnotom mieszkaniowym dla celów grzewczych (ogrzewanie budynków i lokali) a także parę technologiczną sprzedawaną odbiorcy zewnętrznemu (firmie produkcyjnej). Kotłownia zlokalizowana jest na wydzielonej działce, mieści się w oddzielnym budynku, działa w oparciu o wyodrębnione składniki majątkowe (środki trwałe i wyposażenie), jej administracja (nadzór i obsługa) powierzona jest wyznaczonym pracownikom. W księgach rachunkowych firmy Kotłownia jest oddzielnie rozliczana księgowo, wydzielane są koszty jej funkcjonowania (zakupy miału, koszty bieżącej eksploatacji, obsługi, itd.) i przychody uzyskiwane ze sprzedaży energii cieplnej i wytworzonej pary. Kotłownia może funkcjonować odrębnie od innych rodzajów działalności firmy. W każdej chwili można wyodrębnić ją jako samodzielną jednostkę organizacyjną i finansową, możliwe jest też każdorazowe określenie kosztów jej działalności i uzyskane przychody.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right