Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 09.11.2012, sygn. ITPB3/423-440/12/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-440/12/AM

W którym momencie wydatek na nabycie części zamiennych powinien być uwzględniany w kosztach uzyskania przychodu Spółki?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 lipca 2012 r. (data wpływu 9 sierpnia 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu potrącalnosci wydatków na nabycie części zamiennych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 sierpnia 2012 r. złożono ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu potrącalnosci wydatków na nabycie części zamiennych.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka produkuje i sprzedaje wyroby spożywcze. Produkcja tych wyrobów odbywa się w systemie zmianowym przez wszystkie dni w roku, poza nielicznymi wyjątkami (tj. dniami świątecznymi). Aby realizować w sposób skuteczny nieprzerwane działania na produkcji Spółka musi zabezpieczyć sobie dostęp do wszelkich niezbędnych części zamiennych. Części te konieczne są do sprawnego i jak najszybszego usuwania potencjalnych awarii maszyn wykorzystywanych w działalności Spółki, konieczności naprawy uszkodzonych czy wymiany zużytych części urządzeń, maszyn czy linii technologicznych, stanowiący środki trwałe Wnioskodawcy. Aby zrealizować te cele Wnioskodawca zmuszony jest do nabywania części zamiennych z wyprzedzeniem, a następnie do ich magazynowania aż do czasu wykorzystania przy usuwaniu awarii, czy tez do czasu ich zlikwidowania jeśli staną się nieprzydatne do użytku. Części zamienne nie stanowią środków trwałych Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00