Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.11.2012, sygn. ITPB3/423-440/12/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-440/12/AM
W którym momencie wydatek na nabycie części zamiennych powinien być uwzględniany w kosztach uzyskania przychodu Spółki?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 lipca 2012 r. (data wpływu 9 sierpnia 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu potrącalnosci wydatków na nabycie części zamiennych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 sierpnia 2012 r. złożono ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu potrącalnosci wydatków na nabycie części zamiennych.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka produkuje i sprzedaje wyroby spożywcze. Produkcja tych wyrobów odbywa się w systemie zmianowym przez wszystkie dni w roku, poza nielicznymi wyjątkami (tj. dniami świątecznymi). Aby realizować w sposób skuteczny nieprzerwane działania na produkcji Spółka musi zabezpieczyć sobie dostęp do wszelkich niezbędnych części zamiennych. Części te konieczne są do sprawnego i jak najszybszego usuwania potencjalnych awarii maszyn wykorzystywanych w działalności Spółki, konieczności naprawy uszkodzonych czy wymiany zużytych części urządzeń, maszyn czy linii technologicznych, stanowiący środki trwałe Wnioskodawcy. Aby zrealizować te cele Wnioskodawca zmuszony jest do nabywania części zamiennych z wyprzedzeniem, a następnie do ich magazynowania aż do czasu wykorzystania przy usuwaniu awarii, czy tez do czasu ich zlikwidowania jeśli staną się nieprzydatne do użytku. Części zamienne nie stanowią środków trwałych Spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right